FAALIYET ALANLARI

Mars Sinema

Mars Sinema, dünya standartlarındaki teknolojiyi konfor ve beklentilerin ötesindeki bir hizmet anlayışıyla birleştirerek, Türkiye'de farklı ve kendine özgü bir sinema deneyimi yaratmak felsefesiyle Menderes Utku ve Muzaffer Yıldırım tarafından 2001 yılında kuruldu.Sektörde kendinden emin adımlarla yol alan Mars Sinema için büyüme yolundaki ilk büyük sıçrama, 2003 yılında İş Girişim Sermayesi'yle gerçekleştirdiği ortaklık oldu. Bu büyük adımla Türkiye'nin birçok ilinde pek çok yeni sinema salonu açılarak daha fazla sinemasevere ulaşıldı. 2005 yılında Tepe Cinemaxx Grubu'nun Mars Sinema tarafından satın alınmasıyla Türkiye sinema sektöründe bir ilke daha imza atılmış oldu.Mars Sinema'nın hızlı büyümesi yalnızca Türkiye'deki değil, yabancı yatırım fonlarının da dikkatini çekti ve Mars Entertainment Group'un ikinci büyük ortaklığının gerçekleşmesine neden oldu. Mars Sinema 2007 yılında, Carrefour Marketler Zinciri, Raffles/Fairmont Oteller Grubu, Virgin Entertainment Group, Paris St. Germain futbol takımı ile gayrimenkul ve finans alanındaki yatırımlarıyla dünyanın en büyük girişim sermayelerinden olan Amerikalı Colony Capital ile bir ortaklık anlaşmasına imza attı. Mars Sinema bu ortaklığın ardından 2 yıl gibi kısa bir sürede, gelirler ile şube, perde ve koltuk sayısı yönünden sektör lideri haline geldi. Colony Capital bu üç yıllık ortaklık süresinin sonunda yatırımını 3'e katlayarak hisselerini devretti. Mars Sinema üçüncü büyük ortaklığını, Mey İçki'nin yanı sıra medya, yiyecek ve finans alanlarındaki yatırımlarıyla tanınan, Türkiye'nin saygın girişim sermayelerinden Actera Group ile yaptı. Mars Sinema yalnızca sektörün büyüklüğünü ve ekonomik dengelerini değil, aynı zamanda sektörün vizyonunu da değiştirdi. Beyazperdede opera ve bale gösterimleri, konserler, spor müsabakaları, son teknoloji 3D görüntü ve ses sistemler ile sinemaseverleri yeni deneyimlerle tanıştırdı. Sektörde büyük bir adım daha atarak ortaklığına 2011 yılında Esas Holding'i dahil eden Mars Sinema, AFM sinemalarını da bünyesine katarak büyümeye devam etti. Sunmuş olduğu hizmet ve teknoloji ile 2013 yılında, dünyanın en büyük sinema birliği olan UNIC (International Union of Cinemas) tarafından "Uluslararası yılın Sinema Grubu" ödülüne layık görüldü. Sinema sektörünün en prestijli ödülünü almış olmanın verdiği gurur ve mutlulukla Mars Sinema sektörün nabzını elinde tutmaya ve sizlere hizmet sunmaya devam ediyor.

MARS SPORTİF

MAC

Türkiye’nin en iyi lokasyonlarında profesyonel bir yönetimle, alışılmışın dışında özgün projeler oluşturarak, geniş hedef kitlelere “butik” hizmet anlayışı sunmayı, insanların hayatlarında pozitif değişim yaratmayı ve eğlence sektörüne farklı bir boyut katmayı hedefleyen Mars Entertainment Group; sinema, yiyecek-içecek, eğlence ve plaj derken bir hayalini daha gerçekleştirdi ve ileri teknoloji üzerine kurgulanmış, sporla eğlenceyi birleştiren ve üyelerine bir var oluş şekli öneren bir spor merkezi yarattı: Mars Athletic Club (MAC).

MAC, ilk kulübünü Kanyon Levent’te açtıktan sonra 2008 Kasım ayında MAC G-Mall ve MAC Panora-Ankara, 2009 Temmuz ayında ise şehir merkezi konseptinde beklentilerin üzerinde bir hizmet veren MAC Bebeköy-Etiler’i sporseverlerle buluşturdu.

MACFit

MAC tecrübesinin üstüne, MACFit'in muzip ruhunun katılarak üyelerine spor yapmak için rahat ve eğlenceli bir atmosfer yaratmak amaçlanıyor. Mars, Üstüne bir de MAC Academy sertifikalı eğitmenleri, son trend grup derslerini ve son teknolojiye sahip antrenman donanımlarını ekleyerek üyelerin, kulüplerin tadını çıkarmalarını bekliyor.

NUSPA

MARS® SPORTİF’e bağlı NUSPA, modern bir atmosfere sahip merkezinde hem MAC üyelerine hem de dışarıdan gelen konuklara özel hizmetler sunuyor.Misafirlerine kapıdan içeriye girdikleri andan itibaren çok farklı duygular yaşatmayı hedefleyen NUSPA terapi öncesi ve sonrası özel sürprizleriyle yaşanılan deneyimi zenginleştiriyor. Zengin ve özel bakım menüsüyle sizi çok özel anlar yaşamaya davet ediyor.